Autoportret AniWielu sławnych artystów, m.in. Rembrandt van Rijn, Vincent van Gogh czy Stanisław Wyspiański, malowało autoportrety niemal przez całe swoje życie. Podobizna artysty wykonana przez niego samego często pełni funkcję narzędzia samopoznania i autorefleksji. Artyści na autoportretach ukazują się w bardzo różny sposób: przy pracy, z rodziną lub przyjaciółmi. Przedstawiają się jako postacie historyczne, biblijne albo mitologiczne. I właśnie takie autoportrety młodych artystów nagradzane są już od kilku lat przez Liceum Plastyczne w Supraślu. W tym roku w XII EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA UCZNIÓW III KLAS GIMNAZJÓW AUTOPORTRET laureatką została Anna Dąbrowska - uczennica klasy III d Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży. Wyróżnienia otrzymały Gabrysia Garbulewska z kl. III d i Julia Kozłowska z kl. III c. Prace uczennic powstały pod kierunkiem Pani Krystyny Kamińskiej.
W nagrodę za swój autoportret Ania otrzymała dyplom i bezpłatne uczestnictwo w kursie przygotowawczym do egzaminów wstępnych do LP w Supraślu.
Warto przypomnieć, że jest to kolejny sukces gimnazjalistki z „Jedynki” w konkursie Autoportret i kolejny duży sukces Ani (w grudniu zdobyła I miejsce w prestiżowym ogólnopolskim konkursie plastycznym „Do czego MORZE służyć może?” organizowanym przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. W konkursie, na który wpłynęło 4812 prac z całej Polski).


28-02-2017, 13:10